Filmler, insan psikolojisini anlatmaya çalışan eserler. Bazısını tekrar tekrar izlersiniz ve her izlemenizde farklı anlamlar çıkartırsınız. Bazısını da size bir şey katmasa bile izlemeye doyamazsınız. Öyle ki; bazen defalarca izlediğiniz filmi, tekrar izleyeceğiniz için heyecan duyarsınız. sizler için; hem izlemekten bıkmayacağınız hem de zamanı dolduracağınız Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisini sizler için derledik.

1. Neşeli Günler (1978)Pazar günü izlemeten keyif alacağını 7 film önerisi Neşeli Günler

Tür: Aile, Duygusal, Komedi

IDMb – 8,8

1978 yapımı olan filmin başrollerini, Türk Sinemasının 3 büyük emektar oyuncusu olan Münir Özkul, Adile Naşit, Şener Şen ve Ayşen Gruda paylaşmaktadır. Filmin senaristliğini Sadık Şendil, yönetmenliğini ise Orhan Aksoy üstlenmiştir.

Turşuculuk yapan çiftin ayrılması ile gelişen olayları trajikomik biçimde anlatır.

2. Kadınlar Ne İster? / What Women Want (2000)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''Kadınlar ne ister?''

Tür: Romantik Komedi 

IMDb – 6,4

ABD yapımı olan filmin başrollerini Mel Gibson ve Helen Hunt paylaşmaktadır. Josh Goldsmith’in yazdığı, Nancy Meyers’in yönetmenliğini yapmıştır.

Nick Marshall (Mel Gibson) yakışıklı bir reklamcıdır. Dünya, adeta kendi ekseni etrafında dönüyormuş gibi davranan reklamcı Nick; Tanrı’nın kadınları kendisine birer hediye göndermiş olduğunu düşünmektedir. Bir gece, Nick evdeyken başına beklenmedik bir kazar gelir. Yarın olup dışarı çıktığında; kazadan sonra oluşan etkileri ortaya çıkar. Nick, etrafındaki tüm kadınların aklından geçenleri duymaktadır.

3. Esaretin Bedeli / The Shawshank Redemption (1994)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''esaretin bedeli''

Tür: Dram

IMDb – 9,3

1994 yapımı olan filmin başrollerini Tim Robbins ve Morhan Freeman paylaşmaktadır. Senaristliğini Stephen King,  Frank Darabont paylaşmaktadır. Frank Darabont ayrıca filmin yönetmenidir.

Andy Dufresne kariyerinin zirvesinde bir bankacıdır. Kendisini aldatan karısı ve karısının sevgilisini öldürerek,  Shawshank hapishanesine düşmesini ele alır.

4. Geleceğe Dönüş / Back to the Future (1985)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''Geleceğe Dönüş''

Tür: Komedi, Bilim Kurgu, Macera

IMDb – 8,5

1985 yapımı olan film başrollerini Michael J. Fox ve Christopher Lloyd paylaşmaktadır. Zamanın çatlak bilim adamı Dr. Brown tarafından geliştirilen ve zamanda yolculuk yapmayı mümkün kılan bir arabayı ilk kez kullanan gencin ufak bir yanlışlıkla gelecek yerine geçmişe gönderilmesini ele alır.

5. Indiana Jones : Son Macera / Indiana Jones and the Last Crusade (1989)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''Indiana Jones: Son Macera''

Tür: AksiyonMaceraFantezi 

IMDb – 8,2

1989 yılında çıkan film tarihin maceracı arkeoloğu İndiana Jones’a babası tarafından bir günlük gönderilir. Günlükte gizemli kutsal kase ile ilgili ipuçları ve bir harita yer almaktadır. Harita ile iligili bilgi almak için onu özel bir koleksiyoncuya gösterir. Koleksiyoncudan babasının ortadan kaybolduğu bilgisini alan Jones, İtalya’ya babasını aramaya gider. Ve kendisini nazi bölgesinin ortasında bulur. Naziler de kutsal kasenin peşindedir. Babasını kurtamak için İtalya’ya giden Jones’in ilk hedefi Kutsal Kaseyi Nazilerden önce elde etmektir.

6. Sil Baştan / Eternal Sunshine of the Spotless Mind ( 2004)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''Sil Baştan''

Tür: Romantik, Dram, Bilim Kurgu

IMDb – 8,3

İki yıl beraber olduğu sevgilisinden, ilginç bir haber alan Joel Barish, teknolojik deneye katılan sevgilisine ilişkilerini; hafızası silinmeden hatırlatmaya çalışır. Yani sevgilisi, Barish’in kim olduğunu bile hatırlamamaktadır. Bunun üzerine sinir krizi yaşayan Barish, aynı deneyi kendi üzerinde de gerçekleştirmek ister. Film, Barish’in hafızası silinirken yaşanılan ilişkiyi gözler önüne serer.

7. Inception / Başlangıç (2010)Pazar günü izlemekten keyif alacağınız 7 film önerisi ''Inception''

Tür: Aksiyon, Macera, Bilim Kurgu

IMDb – 8,8

Dom Cabb yetenekleri ile ünlü bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu boyutta; rüya görme anında bilinç altının derinliklerindeki önemli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Bu drum Cabb’u uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cabb’u içinde bulunduğu durumdan sıyrılmasını sağlayacak bir teklif sunulur. Ona hayatını geri kazandırabilecek son bir iş… Tabii imkansız başlangıcı tamamlayabilirse…