Mobil dünyanın hızla yükselen markalarından olan Huawei, NFC tabanlı kablosuz veri aktarma teknolojisine sahip ilk dizüstü bilgisayarını Huawei MateBook 13’ü tanıttı. İşte Özellikleri…

Tasarımında ince çerçevesiyle dikkat çeken MateBook 13, bu özelliğiyle gayet hafif ve hoş bir görüntü kazanmış. Kasa malzemesi olarak alüminyum alışımlı seramik bir madde kullanılmış. Tasarımını parmak izi sensörüyle süsleyen Huawei, Apple‘ın tahtından gözünü hiç ayıracak gibi gözükmüyor.

Huawei MateBook 13 Teknik Özellikleri

Huawei MateBook 13 kutusundan, dokunmatik ekran destekli 13 inçlik , 2,160 x 1,440 piksel çözünürlüğüyle çıkıyor. Standart olarak 8 GB LPDDR3 RAM ve 256 GB depolama alanıyla geliyor. İşlemci olarak Intel Core i5 8.nesil ve Intel Core i7 8.nesil olarak iki farklı opsiyonla kullanıcıların karşısına çıkacak. Ekran kartında da iki farklı seçenek sunan HuaweiIntel UHD Graphics 620 ve 2 GB NVIDIA GeForce MX 150 yapılandırma seçeneğini kullanıcılara sunmuş.

14,9 mm inceliğe sahip olan MateBook 13, üzerinde USB Type-C, 3,5 mm kulaklık girişi, 1 MP ön kamera bulunuyor. Güç düğmesi üzerinde bulunan parmak izi okuyucu ile geliyor.

Peki NFC Tabanlı İlk Bilgisayar Olmasının Özelliği Nedir?

NFC, cihazlar arasında kablosuz veri aktarım özelliğidir. Huawei Mate 20 ile birlikte hayatımıza girmiş olan Huawei Share 3.0 yüksek hızda veri aktarım özelliğini bilgisayara taşımasıyla onu bu alanda NFC Tabanlı İlk Bilgisayar yapıyor. Huawei Share 3.0 özelliğine sahip başka bir cihazınızdan Örn: Huawei Mate 20‘den bilgisayarınıza tam olarak 2 dakika gibi bir sürede 1000 adet fotoğraf ve 35 saniye gibi bir sürede ise 1 GB video aktarabiliyor olacaksınız.

MateBook 13 Ne Zaman Satışa Çıkıyor? Ne kadar?

Tanıtımı Çin’de gerçekleştirilen Huawei MateBook 13 için çıkış tarihi henüz belirlenmedi. Fiyat ve çıkış tarihi söylenilen üzere Aralık ayı içerisinde belirli olucak.