En popüler dijital müzik  platformlarından biri olan Spotify uzun bir süredir beklenen özelliği kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Spotify sanatçı sessize alma özelliğiyle birçok kullanıcıyı mutlu edecek gibi gösteriyor. İşte Detaylar.

Sanatçıyı Sessize Alma Özelliği Ne Zaman Geliyor?

Spotify Sanatçıyı Sessize Alma Özelliği

 

İlk olarak 2017 yılında gündeme gelen sanatçı sessize alma özelliğini tekrar gündeme getiren Spotify. Aylık 200 milyon kullanıcı sayısını aşmış durumda.Henüz beta aşamasında olan bu özellik bazı İOS kullanıcılarına sunulmaya başlandı. Sanatçı sessize alma özelliği sayesinde, kullanıcıların dinlemek istemedikleri sanatçıya ait şarkıları, karışık listeler arasında engelleyerek dinleyicinin istemediği sanatçıyla bu listelerde karşılaşmasının önüne geçmiş oluyor. Ancak  engellenen sanatçı başka bir sanatçı ile düet yapmışsa bu şarkıyı görmeye ve dinlemeye dinleyici devam edecek. Henüz Beta aşamasında olan özelliğin net çıkış tarihi belirlenmiş değil.

Android tarafında ise kişilerin kendi müziklerini uygulama içerisine aktarmasına olanak sağlayan bir özellik üzerinde çalışan Spotify, Tidal ve Apple Music gibi güçlü rakiplerine rağmen tüm dünya genelinde oldukça popüler.

Çok Yakında Masaüstünde

Şimdilik yalnızca mobil uygulamalarda mevcut olan bu özellik çok yakında Spotify’ın masaüstü uygulamasında ve web player versiyonunda da kullanılabilir olacak.